KUTSUME HÄÄLETAMA PEIPSIÄÄRE VALLA 2024. a KAASAVA EELARVE 2024 IDEEDE POOLT!

7.-21. maini toimus infosüsteemis VOLIS Peipsiääre valla 2024 aasta kaasava eelarve ideede hääletus. Hääletuse tulemused avaldame 22. mail.

Tuletame meelde, et eelarve jaguneb kaheks: suurprojektid (14 000 eurot) ja väikeprojektid (7000 eurot). Suurprojektid: Alatskivi madalseiklusrada ja Vara mõisapargi lehtla. Väikeprojektid: Pala paisjärve avaliku ranna taastamine, Pala Kultuurimaja/Noortekeskuse terrassi varjualune ning Alatskivi siselasketiir ja varjumiskoht.

Vallavalitsus ja kaasava eelarve ideede sõelumise komisjon vaatasid taotlused läbi ning valisid välja viis ideed:

IDEE 1: Pala paisjärve avaliku ranna taastamine

IDEE 2: Pala Kultuurimaja/Noortekeskuse terrassi varjualune

IDEE 3: Vara mõisapargi lehtla

IDEE 4: Alatskivi madalseiklusrada

IDEE 5: Alatskivi siselasketiir ja varjumiskoht

Ideedega saab põhjalikumalt tutvuda SIIN.

Kaasava eelarve ideede hääletusest

1. Ideede poolt saab hääletada kahe nädala jooksul alates 7. maist kuni 21. maini 2024 elektrooniliselt infosüsteemis VOLIS (www.volis.ee), kus tuleb end identifitseerida ID-kaardi või mobiil-IDga.
  2. Vallavalitsus kuulutab hääletamise alguse välja 7. mail kell 12.00 ja hääletamine lõpeb 21. mail kell 12.00. Sellest anname teada ka valla infokanalites.
  3. Hääletusel saab osaleda iga vähemalt 16-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Peipsiääre vallas.
  4. Igal hääletajal on kaks (kohustuslikku) häält, mis mõlemad tuleb ära kasutada, hääletades meelepäraste projektide poolt. Ühe idee poolt mitu korda hääletada ei saa, saab välja valida kaks erinevat endale sobivat ideed.
  5. Hääletuse tulemused avaldatakse Peipsiääre valla infokanalites 22. mail 2024.

Taivo Tali
arendusnõunik