7.-21. maini toimus infosüsteemis VOLIS rahvahääletus ning kokku anti hääli 1003. Hääletustulemused olid järgmised:
1. Alatskivi siselasketiir ja varjumiskoht (väikeprojekt) 329 häält;
2. Alatskivi madalseiklusrada (suurprojekt) 253 häält;
3. Vara mõisapargi lehtla (suurprojekt) 234 häält;
4. Pala paisjärve avaliku (väikeprojekt) ranna taastamineb 114 häält;
5. Pala Kultuurimaja/Noortekeskuse terrassi varjualune (väikeprojekt) 73 häält.
Hääletustulemused kinnitab vallavalitsus korraldusega.
IDEE nr 1: Pala paisjärve avaliku ranna taastamine (7000 eurot)
Vajadus: Peipsiääre vallas Pala külas asub 2013 aastal valminud paisjärv, mis on Pala piirkonna ainus ametlik ujumiskoht; seda kasutatakse aktiivselt vaba aja veetmiseks, kalastamiseks jms.
Pala järve kalda reljeef on aga aastatega muutunud ning kaldale on uuristunud kõrged murumättad, mille tõttu on kallas järsk ja libe, samuti on rohtu kasvanud kogu liivarand, muutes selle libedaks ning võttes võimaluse liivaga ja liivas mängida või mugavalt päevitada. Kaldale paigutatud spetsiaalne kangas on mitmest kohast rebenenud ja aukudega.
Eesmärk: taastada ja muuta Pala paisjärve ranna kallas ja kaldaala ohutumaks ja meeldivamaks. Ranna ohutumaks ja kasutajasõbralikumaks muutmine vähendab õnnetuste, uppumiste ja muude hädaolukordade riski, mis võivad tekkida korrastamata kaldaala korral. Korrastatud rand ja kallas pakuvad rohkem võimalusi puhkamiseks, lastele mängimiseks, piknikute pidamiseks ja kogukonnaürituste korraldamiseks. Ranna parem turvalisus ja korrastatus vähendavad valla kulutusi, mis on seotud hädaolukordadele reageerimisele.
Tegevused: Rannajoone (40m) kaevetööd koos kaevatud pinnase äraveoga, geotekstiili paigaldamine, liivavedu, viimistlustööd, pinnase silumine, haljastus.
Sihtrühm: Paisjärve ranna kalda taastamisest saavad kasu kõik, kes kasutavad järve ujumiseks ja aja veetmiseks - kohalikud elanikud ja valla inimesed sh pered, lapsed ja üksikisikud igas vanuses ja külastavad turistid, samuti kohalikud ettevõtted (majutuskohad, kauplus - suurenenud külastatavus).
Objekti asukoht: Pala küla, Pala oja paisjärve avalik rand (kollase värviga)
Pildid on illustratiivsed.
IDEE NR 2: Pala Kultuurimaja/Noortekeskuse terrassi varjualune (6948 eurot)
Vajadus: 2017. aastal valmis Pala noortekeskuse ja kultuurimaja siseõuele terrass, millest on aastate jooksul kujunenud suurepärase kasutusega avaliku- ja õueruumi osa - aktiivne kogukonna-kultuuri- ja noorsootöö süda. Terrassil toimuvad erinevad kogukonnapeod, välikontserdid, kohvikutepäevad, noortekeskuse üritused, koolilaagrite õpitoad, lastekaitsepäevad, hooajaüritused, sünnipäevapeod, kultuurimaja huviringide proovid jm.
Ürituste korraldamise tagasisidest lähtuvalt on välja tulnud terrassi arendusvajadus. Investeering on vajalik, et suvehooajale iseloomulik heitlik ilmastik ei mõjutaks oluliselt vabaõhukontsertide, kinoõhtute, kohvikute, töötubade või tantsuõhtute korraldamist. Paindlikud välisruumi lahendused loovad võimalusi veelgi paremaks koostööks erinevate sihtgruppidega vabaõhutegevuste läbiviimiseks, kultuuri- ja meelelahutussündmuste korraldamiseks ja tarbimiseks ning osalejate rahulolu tõstmiseks.
Eesmärk: Muuta Pala kogukonnale olulise keskuse siseõuel asuv terrass veelgi õdusamaks kooskäimise ja ürituste korraldamise kohaks: Täiustada juba olemasolevat ja toimivat terrassi ilmastikukindla inventari toimiva elektrisüsteemiga. Et esinejatel ja publikul oleks varikatuse all õdus, mugav ja ilmastikule vastav terrassimööbel ning oleks tagatud tehnika toimimiseks vajalik turvaline elektriühendus.
Selle tulemusena paraneb heitlikes ilmaoludes õuesündmuste korraldamine ja kultuurielu tarbimine, tõuseb esinejate ja osavõtjate rahulolu. See tagab esinejatele turvalise esinemispaiga, külastajaile meeldiva olemise ning korraldajale mitmekesisemad võimalused sündmuste ettevalmistamisel ja läbiviimisel.
Terrass, kuhu inventar soetatakse, on varustatud valvekaameraga.
Tegevused: Inventari (3 varjualust, 20 tooli, 4 ümarlauda, prügikastid jms) ost, elektritööd.
Sihtrühm: Lapsed, noored täisealised, seeniorid, pered. Ka erinevad asutuste (noortekeskus, kultuurimaja, kool, lasteaed) külastajad ja isetegevuskollektiivid. Sündmustel esinejad ja külalised väljastpoolt koduvalda.
Objekti asukoht: Pala küla, Pala noortekeskuse ja kultuurimaja vaheline siseõue terrass (kollase värviga).
Pildid on illustratiivsed.
IDEE NR 3: Vara mõisapargi lehtla (14 000 + omaosalus 2510 eurot)
Vajadus: Varal puudub oma väliürituste läbiviimiseks kohandatud paik, mis arvestaks ka Eestimaise suve sageli heitlike ja äraarvamatute ilmaoludega. Lageda taeva all ei ole võimalik kutsuda häid esinejaid kutsuda viia läbi kontserte. Mõisaparkides on ikka olnud lehtlad või paviljonid, et kõrvetava päikese või vihmasaju korral varju leida. Nii ka Varal, kuigi neist on tänaseks järel vaid mälestused.
Rikastamaks valla kultuurielu, on Vara Maarahva Seltsil soov ehitada Vara mõisapargi miljöösse sobiv lehtla, et saaks läbi viia vabaõhuüritusi ja kontserte. Lisaks tõstaks see pargi väärtust valla elanike ning ka turistide seas ja looks eeldused Vara mõisa teemaliseks väliekspositsiooniks.
Eesmärk: Rajada Vara mõisaparki mõisa-stiilis suur lehtla, kus on võimalik läbi viia kogukonnale olulisi suveüritusi: kontserte, rahvapidusid, peresündmusi. Esinejad ja helitehnika saab ilmastiku käest varju.
Projekti tulemusel saab liita valla kogukondi ja muuta park atraktiivsemaks oma elanikele ning turistidele. Kena paviljon meelitab inimesed kodudest välja liikuma ning annab võimaluse veeta aega looduskaunis kohas.
Tegevused: Pargipaviljoni (pergola, ca 50 m2 suurune) ehitus, materjalid, paigaldus.
Sihtrühm: Vara külas ja Vara piirkonnas elavad inimesed ja parki külastavad turistid. Ürituste korral kogu valla elanikud ja külalised.
Objekti asukoht: Vara küla ; Mõisaaida kinnistu. 86101:006:0235 (kollase värviga).
Pildid on illustratiivsed.
IDEE NR 4: Alatskivi madalseiklusrada (12 000 eurot)
Vajadus: Alatskivil napib lastele/noortele aktiivse ajaveetmise võimalusi. Madalseiklusrada oleks hea lahendus, et lapsi õues liikumas hoida - see pakub mitmekülgset tegevust tundideks ja on tõestanud oma lastemagneti staatust; neid rajatakse parkide, koolide ning lasteaedade juurde üha rohkem.
Kehalisel aktiivsusel on positiivne mõju lapse vaimsele tervisele, aidates vähendada stressi, luues positiivset meeleolu ja toetades õppimisvõimet. Lisaks aitab liikumine edendada sotsiaalset tervist, pakkudes erinevaid võimalusi sõprade ja eakaaslastega suhtlemiseks ning ühiseks tervislikuks vaba aja veetmiseks.
Eesmärk: Ehitada Alatskivi keskusesse kaasaegne madalaseiklusrada (näiteid leiab: www.slackline.ee). Madalseiklusradu ehitatakse ohutule kõrgusele ja need on kasutamiseks ilma spetsiaalse turvavarustuseta.
Liikumine seiklusrajal toetab lapse kehalist arengut, motoorsete oskuste kujunemist ja aitab ennetada ülekaalulisust. Kui lapsed saavad piisavalt liikuda, on nad tervemad, rõõmsamad ja ka paremad õppijad.
Tegevused: Madalseiklusraja (detailide) ost ja ülespanek. Lisaks paigutatakse raja lähedusse mõned pargipingid vanemate või vanavanemate jaoks.
Sihtrühm: Kõik lapsed ja noored alates 4. eluaastast. Nii Peipsiääre vallast kui ka vanavanemate juures puhkust veetvad lapsed ja noored, lisaks veel turistid.
Objekti asukoht: Alatskivi Coop kaupluse taga ning kaupluse ja Peipsiääre vallamaja ning Päästekeskuse vahel asuvad pargialad (kollase värviga) Konkreetne valik tehakse koostöös paigaldajate, vallavalitsuse ning kohalike elanike ja lastega.
Pildid on illustratiivsed.
IDEE NR 5: Alatskivi siselasketiir ja varjumiskoht (6116 eurot)
Vajadus: Alatskivi kooli kõrvalhoones keldrikorrusel asub kunagine lasketiir, mis on aastaid seisnud tühjana ja kasutusest väljas. Momendil ei vasta lasketiir kehtestatud nõuetele ja seal laskmist läbi viia ei tohi ega saa. Lähim lasketiir on Tartus TLK ja Avinurme sisetiir, aga nende kasutamine on kulukas ning keeruline, sest tiirud on suure kasutamisega.
Alatskivi lasketiiru remont ja korrastamine annab valla kõikide piirkondade elanikele võimaluse õppida ja harjutada relva kasutamist ning treenida ka sportlikel eesmärkidel. Samuti on võimalik kõikides valla koolides tulevikus alustada huviringina õhupüssi laskmise treeninguid ja hiljem ka sportpüstolist laskmise treeninguid.
Eesmärk: MTÜ Alatskivi lasketiir soovib välja arendada kõigi nõutele vastava ja registreeritud tegevusloaga lasketiiru, mida saavad kasutada kõik valla ja piirkonna huvilised.
Lisaks lasketiirule on plaan arendada tulevikus sellest ruumist ka avalik varjumiskoht koos kerksuskeskusega. Selleks on soetanud eelnevalt toetuse abil 2 elektrigeneraatorit.
Kerksuskeskus on välistest teenusepakkujatest (elekter, küte jne) sõltumatu hoone, mille katkematu ning jätkusuutlik toimimine on tagatud lokaalsete süsteemide kaudu. Loodud on võimalused inimestele abi, nõu ja info andmiseks, varjumiseks ning ajutiseks ümberasumiseks hädaolukordades ja ähvardavate ohtude korral.
Tegevused: Korrastada lasketiiru ruumid ja viia vastavusse lasketiirudele kehtestatud nõuetega. Ehitusmaterjalide (rikośetikindel materjal, plaadid, saematerjal, kivivill, kruvid, klambrid jms), proźektorite ja valgustite ost ning transport, põranda silumine betooniga.
Remonditööd tehakse MTÜ Alatskivi lasketiir liikmete ja valla abil.
Sihtrühm: Kõik Peipsiääre valla elanikud, kes on huvitatud tulirelva laskmisharjutustest. Samuti on kasusaajateks kõikide valla koolide õpilased, kui tekib võimalus hakata õhupüssist treeninguid läbi viima. Lisaks on kasusaajad valla kaitseliitlased, kes saavad hakata kodu lähedal harjutamas käia.
Objekti asukoht: Alatskivi alevik , Kooli 1a. Alatskivi Kooli kõrvalhoone (kollase värviga).
Pildid on illustratiivsed ja pärinevad taotlusest.