Peipsiääre Vallavalitsuse 2022. a istungite kokkuvõted

Peipsiääre Vallavalitsuse 20. detsembri 2022. a istungi kokkuvõte

Ehitusload väljastati Alatskivi alevikus Lossi tn 4 kinnistul generaatoriplatsi ehitamiseks, Kallaste linnas Võidu tn 103 kinnistul kuuri, sauna ja kolme kämpingu ehitamiseks; Kuusiku külas Sepa kinnistul abihoone ehitamiseks ja Nõva külas Farmi kinnistul lauda lammutamiseks.
Vallavalitsuse päevakorras oli ka Hajaasustuse programmi 2023. aasta taotlusvooru eelistatud sihtrühmade ja toetatavate valdkondade prioriteetsuse kehtestamine. Eelistatud sihtrühmaks määrati pikaajalised Peipsiääre valla elanikud, kes on elanud Peipsiääre valla territooriumil rahvastikuregistri andmetel järjest vähemalt 10 aastat. Toetatavate valdkondade seast kehtestati prioriteetseks veesüsteemid. Moodustati ka Hajaasustuse programmi taotluste hindamise komisjon.
Vallavalitsus kinnitas ka Vara Põhikooli hoolekogu, andis loa ilutulestiku korraldamiseks 29. detsembril kell 22.00-22.10 Alatskivi alevikus Lossi 6, kinnitas valla munitsipaalharidusasutuste õppekoha tegevuskulude arvestusliku maksumuse ja nõustus Eesti Kirikute Nõukogu taotlusega eraldada Teeliste Kirikute projekti toetamiseks 300 eurot.
Vallavalitsus kinnitas Peipsiääre vallamaja lahtiolekuajad pühade eel: 23. detsembril ja 30. detsembril kell 8.00-12.00

Täpne info vallavalitsuse istungi päevakorrast ja otsustest on leitav protokollist.

Peipsiääre Vallavalitsuse 13. detsembri 2022. a istungi kokkuvõte

Vallavalitsus väljastas kasutusloa Pala külas Liiva kinnistul päikeseelektrijaama kasutusele võtmiseks ning muutis Koosa külas asuva Kavastu apteegikoht katastriüksuse senist lähiaadressi. Samuti arutati taotlust korraldada avalik üritus „Peipsiääre valla karikavõistlused lumeraja sõidus" 30. detsembril ning anti ürituse korraldamiseks luba.
Kuna seadusemuudatus võimaldab kohalikel omavalitsustel kasutada elektrienergia ostmist universaalteenuse korras, nõustuti Peipsiääre Vallavalitsuse sooviga osaleda IX üleriigilises elektrienergia ostmise ühishankes kohalikele omavalitsustele ja allüksustele. Hankest osavõtt on oluline, et saada praegusest börsihinnaga lepingust soodsam universaalteenuste pakett.

Peipsiääre Vallavalitsuse 6. detsembri 2022. a istungi kokkuvõte

Ehituse ja planeerimise valdkonnas otsustati väljastada projekteerimistingimused Lahepera külas Kasehalu kinnistule laotelgi püstitamiseks ja Torukülas Terminali kinnistule laotelgi projekti koostamiseks. Väljastati ehitusluba Perametsa külas Kajo kinnistul elamu ehitamiseks ning seati Elektrilevi OÜ kasuks avalikes huvides vajalik  tähtajatu  sundvaldus  elektripaigaldise  rajamiseks  Kallaste linnas  Staadioni tänava kinnistutele.

Majandusvaldkonnas tunnistati Kolkja Lasteaed-Põhikoolile nõrkvoolu tööde hankimiseks läbiviidud pakkumismenetluses edukaks GETA OÜ madalaima hinnaga pakkumus maksumusega 12 387 eurot ilma käibemaksuta.

Keskkonnavaldkonnas kiideti heaks Assikvere küla Lauri talu, Haavakivi küla Sepa talu ja Sääritsa küla Maasingu talu Hajaasustuse programmi lõpparuanded.

Finantsvaldkonnas otsustati edastada vallavolikogusse ettepanek Peipsiääre valla 2023. aasta eelarve eelnõu esimese lugemise ja järgneva menetlemise ajakava kohta.

Peipsiääre Vallavalitsuse 28. novembri 2022. a istungi kokkuvõte

Ehitusvaldkonnas väljastati ehitusload Kolkja alevikus Koti kinnistule päikeseelektrijaama rajamiseks ja Pala külas Koolimaja kinnistul koolimaja evakuatsioonitrepi ehitamiseks, kasutusload Moku külas Kadri kinnistul ja Nina külas Kuusiku kinnistul päikeseelektrijaama kasutusele võtmiseks ning projekteerimistingimused Meoma külas Natali kinnistule elamu projekti koostamiseks.

Maakorralduse valdkonnas nõustus vallavalitsus Kusma külas asuv Ees-Polli katastriüksuse ning Ranna külas asuv Lubjamäe katastriüksuse  jagamisega ja määras  jagamise käigus tekkivatele katastriüksustele koha-aadressid.

Majanduse valdkonnas tunnistas vallavalitsus lumesaha hankimiseks läbiviidud pakkumismenetluses edukaks Tarmetec OÜ madalaima hinnaga pakkumus maksumusega 5132 eurot ilma käibemaksuta ja liivapuisturi hankimiseks läbiviidud pakkumismenetluses edukaks Sami Masinakeskus OÜ madalaima hinnaga pakkumus maksumusega 3038,63 eurot ilma käibemaksuta. Valla haridusasutustele 20 õhupuhasti hankimiseks läbiviidud pakkumismenetluses tunnistati edukaks Pro Air OÜ madalaima hinnaga pakkumus 7000 eurot ilma käibemaksuta.

Hariduse valdkonnas oli teemaks Alatskivi Lasteaia ja Kolkja Lasteaed-Põhikooli hoolekogu ning Peipsiääre valla noortevolikogu koosseisu kinnitamine.

Muude küsimustena arutati Kallaste keskväljakule liuvälja rajamise ja Liivi muuseumi kinnistul maaparanduskraavi hoolduse taotlusi ning anti load nimetatud tegevusteks. Rahuldati ka PVK Grupi avaldus vähendada Kolkja Kala- ja sibularestorani ruumide renti 400 eurole 2022.a novembrist kuni 2023. a maini (kaasa arvatud).

15. novembri 2022 vallavalitsuse istungi kokkuvõte

8. novembri 2022 vallavalitsuse istungi kokkuvõte