Miks meie valda tulla ja jääda!
kaugel linnakärast, kuid samas nii lähedal.

MAALILINE JA MITMEKESINE LOODUS
Peipsiääre vald asub looduslikult maalilises kohas, ümbritsetuna Peipsi järvest, lõpututest põldudest ja põlismetsadest. Tänu mitmekesisele loodusele on meiel igal aastaajal suur valik erinevaid vaba aja veetmise võimalusi. Näiteks saab kalastada aastaringselt Peipsil, matkata ümber Alatskivi järve või minna Välgi ning Pala metsadesse seenele, marjule!

HEA PAIK LASTE KASVATAMISEKS
Peipsiääre vallas on 6 lasteaeda, 2 põhikooli, 2 lasteaed-põhikooli ning 1 huvikool, mis asub valla keskuses, Alatskivil. Lisaks tegutsevad valla igas piirkonnas noortekeskused ning erinevad huviringid. Pea igas asulas on lastele paigaldatud turvalised ja  kaasaegsed mänguväljakud.
 

SUUREPÄRASED SPORTIMISVÕIMALUSED IGAL AASTAAJAL
Meie vallas on sport väga olulisel kohal. Igas piirkonnas on loodud võimalusi sporditegevusteks. Talvel saab Palal suusatada valgustatud suusaradadel, Varal saab kasutada uut jõusaali, Kallastel on suur hooldatud jalgpallistaadion, lisaks on Varal, Palal ja Alatskivil korv- ja võrkpalliplatsid ning uued staadionid.

 

KIREV KULTUURIELU
Kõige kirevamad elamused saad just meie valla kultuurielust. Põhiliselt elavad siin eestlased ja venelased ning on esindatud kolm kultuuri: vene vanausulised, Baltisaksa mõisakultuur ja Eesti kohalik kultuur. Vallas toimuvaid sündmusi pakuvad meile nii kohalikud kultuuri- ja rahvamajad, Sibulatee ettevõtjad ning ka väljastpoolt ürituste korraldajad. Meil vallas tegutseb eri piirkondades 9 raamatukogu ning 5 rahvamaja. 

 

PALJU VAATAMISVÄÄRSUSI JA KÜLASTUSKOHTI

Peipsiääre vallas seigeldes võid sattuda idüllilisest kalurikülast muinasjutulisse lossi. 

Vallas tegutseb mitu muuseumi,  kunstigaleriid, on ainulaadseid looduslikke paiku - näiteks Devoni punane liivakivi paljand Kallastel, Baltikumis ainulaadne nartsissi looduslik kasvuala Sookaldusel ja muid erilisi kohti. Kindlasti on külastamisväärt Alatskivi loss ning selle kõrval asuv Alatskivi sõiduhobuste tall.

 

AKTIIVNE ETTEVÕTLUSKESKKOND

Peipsiääre vallas tegutseb hulgaliselt Eestis laiemaltki tuntud ettevõtteid. Vara Saeveski OÜ, Kallaste Kalur OÜ, Kroonipuu OÜ, Magasiait OÜ, OÜ AT Maagrupp, Friendsland OÜ ja paljud teised. Samuti tegutseb siin piirkonnas Sibulatee võrgustik, kuhu kuulub 37 liiget/kohalikku ettevõtet. MTÜ Sibulatee põhiliseks eesmärgiks on luua Tartumaa Peipsiveere ettevõtlust ühendav koostöövõrgustik ning läbi ettevõtlusaktiivuse tõstmise ning kogukonna kaasamise piirkonna elujõulisuse hoidmine.

SOTSIAALSED HÜVED
Lapse sünnitoetus on 600 eurot, mida makstakse välja kolmes osas. Esmakordselt kooli mineva lapse toetus on 100 eurot ning koolilõputoetus on 50 eurot. 
Vallavalitsus maksab ka erinevaid sissetulekust sõltuvaid toetusi, mille eesmärk on  soodustada ja parandada isiku ning perekonna toimetulekuvõimet ja katta osaliselt vähekindlustatud isiku või perekonna hädavajalikke kulusid.

Registreeri valla elanikuks SIIN

Mida me oma elanikule pakume?

Vaata ka:

 

Kontakt ja lisainfo

Peipsiääre vallamaja asub Alatskivi alevikus Tartu mnt 4. 
Küsimuste korral võib helistada telefonil +372 5770 4795 või kirjutada vald@peipsivald.ee
Jälgi ka meie valla Facebooki lehte!