Konkurss „Tartumaa kaunis kodu 2024“ kutsub kandidaate esitama

Ootame Peipsiääre valla kauneid kodusid kandideerima tiitlile „Tartumaa kaunis kodu 2024". Kandidaatide esitamise tähtaega on 13. mai 2024. Kandidaate saab esitada Peipsiääre vallavalitsuse e-posti aadressile vald@peipsivald.ee

Teates peab sisalduma esitatava kinnistu nimi, omaniku nimi/nimed, küla ja võimalusel omaniku tel number ja e-post.

Konkursile „Kaunis kodu" võivad kinnistuid esitada kõik valla elanikud.

Maakondlik komisjon külastab kandidaate juunikuus ja valib nende hulgast 3 laureaati, kes pääsevad EKKÜ albumisse ja presidendi vastuvõtule. Ühte majapidamist tohib esitada korduvalt, kuid mitte enne viie aasta möödumist eelmisest tunnustusest (st tänavu esitatud majapidamised võivad olla eelneva tunnustuse saanud aastal 2018 või varem).

Konkurss hõlmab

traditsioonilisi kauneid kodusid ja teisi objekte (eramud, väikesed ühismajad, maakodud, suvilad, hotellid, turismitalud, koolimajad, seltsimajad, kirikud ja muud kultushooned, mererannik, kaldad, järved, tiigid, kalmistud, parkmetsad jne)

ning eriprojekte:

• kaunis tööstusmaastik: (tootmishooned- ja talud, põllumajanduskeskused, farmid, aitkuivatid, töökojad jm),
  • kaunis tervisespordirajatis: (kergliiklusteed, terviserajad, spordikeskused jm. mis on omavalitsuste finantseerimisel loodud rajatised),
  • kaunis muinsuskaitseobjekt: esitab üleriigilisele hindamiskomisjonile muinsuskaitseamet (omanike vahenditega restaureeritud objektid nagu elamud ja eramud),
  • kauneim kortermaja: esitab üleriigilisele hindamiskomisjonile Eesti Korteriühistute Liit,
  • „Eesti tark kodu",
  • „Eesti elurikkaim kaunis kodu 2024".

Iga eriprojekti osas valitakse üks objekt terve Eesti kohta, st objekt konkureerib teiste maakondade objektidega.

Konkursi „Tartumaa kaunis kodu 2024" eesmärgiks on osalemine Vabariigi Presidendi algatatud kodukaunistamise liikumises, eeskujude seadmine, kodukoha kaunistamise traditsioonide jätkamine ja arendamine, elukeskkonna puhtamaks ning kaunimaks muutmine, töö- ja elamiskultuuri ausse tõstmise ning väärtustamise läbi.