Tule Tartu 2024 vabatahtlikuks!

Oled mõelnud hakata Tartu 2024 vabatahtlikuks? Siin on sinu võimalus. Tule tee koos meiega midagi ainulaadset! ?? Järgmisel aastal vajavad mitmed suursündmused vabatahtlike abikäsi. Kui oled vähemalt 16-aastane, rõõmsameelne ning tahad teha ajalugu, siis kandideeri enne 30. septembrit!

Tule Tartu 2024 vabatahtlikuks, loe lisa kultuuripealinn Tartu 2024 kodulehelt.

Loetud nädalate pärast selgub enam kui 300 sündmusega Euroopa kultuuripealinna programm

19. oktoobril kell 19 algab Tartu Aparaaditehase linnakus ja selle lähialal meelelahutuslik vaatemäng „Sada ööd ja päeva Ellujäämise Kunstideni”. Lavale astuvad Alika Milova, Mari Kalkun, Maris Pihlap, ekstreemsportlased, akrobaadid, tantsijad ja paljud teised, kelle uudislooming moodustab vaatemängulise terviku tuleva aasta kultuuripealinna projektidest Tartus ja Lõuna-Eestis. Õhtule paneb kontserdiga punkti tuntud üllatusesineja, kes esitab värskelt valminud kultuuripealinna tunnuslugu. 

Programmi avalikustamist juhib tehisintellektist oraakel, kes jutustab kultuuripealinna loovkontseptsiooni Ellujäämise Kunstide lugu. „Ellujäämise Kunstid – need on teadmised, oskused, väärtused, mis aitavad meil tulevikus paremini elada,” sõnas Tartu 2024 loovjuht Kati Torp. „Tartu 2024 programm on mitmekesine – see on korraga nii rahvusvaheline kui ka kogukondlik ja pakub üritusi igas eas publikule.” 

Tiitliaasta üritused on sisu järgi jaotatud nelja programmiliini vahel: Elu ja Keskkond, Inimene ja Oskused, Omapära ja Euroopa, Teadus ja Tehnoloogia. Ellujäämise Kunste tõlgendavad kõik kultuurivaldkonnad: pärimus- ja toidukultuurist muusika, filmi ja visuaalse kunstini välja.  

Programmi avalikustamisega algab piletimüük kultuuripealinna üritustele ning soetamist ootab Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide raamat. 

Aparaaditehase linnaku kõrval Kastani tänaval paikneb Tartu 2024 põhiprogrammi projekte tutvustav Ellujäämise Kunstide näitus. Külalisi toitlustavad Lõuna-Eesti püstijalasöögikohad, mis pakuvad kohalikke maitseelamusi. 

Üritusest teeb otseülekande Eesti Televisioon. Sündmus on tasuta.  

Tartu 2024 avalikustab kogu tiitliaasta programmi 19. oktoobril 2023. Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avatseremoonia algab sada päeva hiljem – 26. jaanuaril 2024.  

Loe lisa Kultuuripealinn Tartu 2024 kodulehelt!

 

 

Elamusteenuste platvorm Travelguider stardib: ettevõtjad on oodatud liituma

Järgmisel aastal on Tartu koos Lõuna-Eestiga Euroopa kultuuripealinn ja meie piirkonda on oodata palju külalisi nii Eestist kui välisriikidest. Selleks, et pakkuda väliskülalistele võimalust Lõuna-Eesti elamusi kogeda, ja kohalikele elamusteenuste pakkujatele võimalust elamusi külalistele müüa, on juba sel suvel startimas elamusteenuste portaal Travelguider.ee

Platvormi kaudu leiavad nii kohalikud siseturistid kui ka kaugemad külalised üles võimalused käia suitsusaunas, matkata öösel rabas, sõita kelgukoerte või hobustega, tutvuda kohaliku toidukultuuriga jne.

Teenusepakkujatel aitame aga läbi Travelguider.ee platvormi rohkemate silmapaarideni jõuda ning samal ajal hoida kokku aega tülika broneerimisprotsessi arvelt - seda kõike selleks, et suurendada teenusepakkujate müüginumbreid.

MIDA ETTEVÕTJALE PAKUTAKSE?

* Teenuste tekstide ja visuaalide toimetamine võimalikult atraktiivseks.

* Elamusteenuse pakkumiste viimine lõppklientideni.

* Teenuste müügi suurendamine.

* Saadavusaegade ja broneeringute haldamise mugavaks muutmine ning seeläbi ettevõtja aja kokkuhoidmine. Sinu eest 24/7 töötav broneerimissüsteem annab Sulle vabaduse tegeleda tõeliselt tähtsate asjadega - olgu selleks siis elamusteenuste osutamine, äri arendamine või hoopis perega puhkamine.

KUI PALJU MAKSAB?

Travelguider.ee platvormil puuduvad kuutasud ja muud jooksvad kulud. Tasu võetakse ainult Travelguider.ee platvormi kaudu tehtud müükidelt.

* Travelguider.ee portaali kaudu tulnud müügi pealt kuni 20%.

* Teenusepakkuja kodulehele ning Puhkaeestis.ee portaali saame lisada broneerimise lingi, mis garanteerib selle, et tellimused tulevad ühtsesse kalendrisse. Nendel juhtudel on tasu vaid 5%.

KUIDAS LIIITUDA?

Täida liitumisvorm Travelguider'i kodulehel  või saada sõnum oma kontaktiga e-maili aadressile info@travelguider.ee.

Tartu 2024 sündmuste ettevalmistused algavad!

27. mail kell 10.00-13.30 toimuvad Kallastel Peipsiääre valla kogukondade mõttetalgud, mis on eelsündmuseks 2024. aastal toimuvale Peipsiääre kogukonnafestivalile.

Mõttetalgutele on oodatud Peipsiääre valla elanikud, kogukondade eestvedajad, Peipsiääre vallavolikogu kogukonnakomisjoni liikmed - kõik, kelle südameasi on panustada kohaliku elu hoidmisse ja arendamisse.

Peipsiääre valla kogukondade mõttetalgud toimuvad Tartu Maailmaülikooli ürituste raames. Projekt Tartu Maailmaülikool on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Mõttetalgutel arutleme kogukonna võimestamise ning koostöö teemal, korjame ideid Peipsiääre kogukonnafestivali "Sillad" korraldamiseks ning mängime Tartu Ülikooli eetikakeskuse väärtusmängu "Eesti rahva sada valikut". 
Registreeruda saab 22. maini 2023 e-posti aadressil reet.kruup@peipsivald.ee või telefonil 525 0927

Lisainfo:
Peipsiääre valla kultuuritööspetsialist Reet Kruup
E-post: reet.kruup@peipsivald.ee

Telefon: 525 0927

Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi raames valmivad lühifilmid Lõuna-Eestist

Fotol: Lõuna-Eestist hakkavad filme tegema Eva Kübar, Viesturs Kairišs, Andrey Paounov, Carl Olsson, Andris Gauja, Jaan Tootsen, Maria Aua ja Ülo Pikkov (Fotod: Argo Ingver, Mana Kaasik, Karoliina Kreintaal)

Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi konkursi žürii valis välja kaheksa filmitegijat Eestist ja välismaalt, kelle ideed jõuavad 2024. aasta kevadel kinoekraanile. Teostest valmiv kassett toob vaatajateni Lõuna-Eesti mitmekesisust esitlevad lühifilmid.

Konkursi eesmärk oli leida autorid, kes avavad Tartut ja Lõuna-Eestit kunstiliselt põnevaimal moel nõnda, et lühifilmid on omaette teosed, aga samas moodustavad ühtse kogumiku. Kokku laekus konkursile 27 ideed Eestist ja 16 ideed rahvusvahelistelt filmitegijatelt.

"Konkurss ja konkurents oli rahvusvaheliselt suur. Dokumentaliste kõnetasid erinevad Tartu ja Lõuna-Eestiga seotud teemad, mistõttu on lõplik valik mitmekesine,” rääkis Tartu 2024 loovjuht Kati Torp. “Valisime välja kõige intrigeerivamate teemapüstitustega projektid, mis kõnelevad Ellujäämise Kunstidest kindlasti veel kaua pärast Euroopa kultuuripealinna aastat,” ütles Torp.

Valituks osutusid auhinnatud Läti filmi- ja teatrilavastaja Viesturs Kairišs (Nafta Films OÜ, produtsendid Esko Rips, Olga Hartšuk; Ego Media, produtsent Guntis Trekteris), kes heidab pilgu Piirissaare elule. Peipsi järvega on seotud ka Bulgaaria režissöör Andrey Paounovi (OÜ Vesilind, produtsent Riho Västrik; Chicken Milk, produtsent Elitza Katzarska) film kohalike kalurite isetehtud masinatest ehk karakatitsatest. Isiklikku perekonna lugu jagab animaator Ülo Pikkov (OÜ Silmviburlane, produtsent Ülo Pikkov) läbi Petseri vana-vanaema elusaatuse ning Jaan Tootsen (OÜ Aadam ja Pojad, produtsent Anneli Ahven) äratab ellu mälestused ning lood oma lapsepõlve Võrumaalt. Eva Kübara (Mcqueen OÜ, produtsent Alvar Reinumägi) loo keskmes on sakslanna Hilda Ha, kes elab koos väikese lapsega off-grid elu Võrumaal – metsa sees, voolava vee ja elektrita. Maria Aua (OÜ Vesilind, produtsent Riho Västrik) lühifilmis on fookuses Tartu ja selle rikastavalt igavad mittekohad ehk imelikud tühermaad, tühjad väljakud ning kõrvalised lobudikud. Rootsi-Taani režissööri Carl Olssoni (OÜ Allfilm, produtsent Ivo Felt) filmi peategelased on Annelinna kortermaja elanikud ning nende identiteetide ja unistuste mitmekesisus läbi hoone arhitektuuri. Läti filmitegija Andris Gauja (Film Tower OÜ, produtsent Margus Õunapuu; Riverbed, produtsent, Andris Gauja) film räägib teadusest ja teadlastest, tähistaevast ja limaseentest.

„Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogramm on Eesti filmi jaoks seniolematu ettevõtmine, kus lähima aasta jooksul valmib kaheksa põnevat ja eriilimelist lühidokumentaalfilmi tunnustatud Eesti ja välisrežissööride poolt. Koostöö Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024-ga on filmitootmiseks antud väärikas rahastus ning tõmmanud Lõuna-Eestisse filme tegema dokumentalistika tõelised maailmanimed“, rääkis Eesti Filmi Instituudi ekspert Filipp Kruusvall. „Tänapäeva maailmas on ellujäämise strateegiate otsimise teema oluline ja intrigeeriv ning vaadates väljavalitud filmiprojektide meeskondi võib julgelt öelda, et on, mida 2024. aasta esilinastustel oodata,“ ütles Kruusvall.

Järgneva kaheksa kuu jooksul jõuab igasse filmiga seotud paika Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi rändkast, et tutvustada valitud filme ja pakkuda võimalust osaleda loosis, mille auhinnaks on nädal Piirissaarel. Nädal, et võtta aega iseendale, katsetada elu eraldatud saarel keset Peipsi avarusi ja saada osa filmikasseti maailmaesilinastusest. Rändkast ootab uudistajaid alates 9. märts kell 12.00 Tartu Kaarsilla Raekoja platsi poolses otsas. Kast valmis koostöös Tartu kunstnik Sashamiga.

Ellujäämise Kunstide Dokprogramm kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Lühifilmide tootmist rahastavad Eesti Filmi Instituut ja SA Tartu 2024. Valiku tegi žürii koosseisus Tartu 2024 loovjuht Kati Torp, Eesti Filmi Instituudi filmiekspert Filipp Kruusvall, režissöörid Moonika Siimets ja Kaur Kokk, operaator Erik Põllumaa ja Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi kunstiline juht Kaarel Kuurmaa.

Rohkem infot: https://tartudok2024.ee/filmid


Kõneisik:
Kaarel Kuurmaa
Kunstiline juht
Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogramm (MTÜ Tartu Filmiselts)
+372 565 5357
kuurmaa.kaarel@gmail.com

Pressiteate koostaja:
Kadi Rutens
Turundus- ja kommunikatsioon
Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogramm (MTÜ Tartu Filmiselts)
+372 58 003 458

kadirutens@gmail.com

Tartu 2024 hüüab välja Euroopa kultuuripealinna programmi Lõuna-Eestis

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tutvustab 17. märtsil Põlvas pealinna peol esimest korda kultuuriprogrammi, mille raames jõuab Lõuna-Eestis avalikkuse ette hulga eriilmelisi sündmusi. Vabaõhupeol astuvad teiste seas lavale Zetod, rokkorkester Karmid Torud, Lenna ja ansambel Redel.

„Tähistame järgmist etappi kultuuripealinna teel. Tutvustame kogu Euroopale just seda Tartu 2024 põhiprogrammi osa, mis toimub tiitliaastal Lõuna-Eestis,” ütles Tartu 2024 loovjuht Kati Torp.


Lõuna-Eestis jõuab Euroopa kultuuripealinna aastal publiku ette muusikafestivale, teatrilavastusi, näitusi ja erinevaid kogukonnasündmusi. “See on suur Tartu 2024 programmipusle tükk, mis toob esile iga Lõuna-Eesti piirkonna omapära Eestis ja Euroopas,” lisas Torp.


Ellujäämise Kunstidest inspireeritud programm Lõuna-Eestis jõuab avalikkuseni vabaõhukontserdil „Pealinna pidu Põlvas“. Põlva kultuurikeskuse peoalal astub publiku ette rokkorkester Karmid Torud solistidega Triinu Orm ja Meelis „Hainz” Hainsoo. Rokkorkestriga tulevad lavale veel Lenna, Indrek Vaheoja ja Kristjan Oden ehk ansambel Redel. Täispika kontserdi annab folkrokkansambel Zetod eesotsas Jalmar Vabarnaga.


Põlva kultuurikeskuse hoonet kasutab lõuendina valguskunstnik Rene Liivamägi, kes katab üheks ööks Põlva tuntuima maamärgi valgusinstallatsiooniga.


Kultuurikeskuses avatakse Toomas Kuusingu graafika- ja maalinäitus „Harilikud maailmad”. Õuealal pakub silmailu installatsioon, mis tutvustab 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna programmi Lõuna-Eestis. Kohapeal on avatud ühepäevakohvikud ja -baarid. Pealinna pidu on kõigile tasuta.


Pealinna peo ürituse nimi on inspireeritud kirjanik ja semiootik Valdur Mikita mõttest pöörata 2024. aastal Eesti kaart pahupidi, et näha pealinnana Tartut koos Lõuna-Eestiga. Tagurpidi Eesti kaardi idee on saanud Tartu 2024 üheks sümboliks.

 

Tartu 2024 väikeprojekti toetus on suunatud Tartu linnas ja Lõuna-Eestis 2024. aastal korraldatavale sündmusele

Taotlusvoor on avatud 30. jaanuar – 31. märts 2023. Taotluse saab esitada Tartu linnaportaalis. Toetuse määruse leiad Riigi Teatajas.

Taotlusvooru kaudu rahastatakse kultuuriprojekte Tartu linnas kokku kuni 100 000 euroga ja Lõuna-Eestis 163 185 euroga. Toetuse alammäär on 2024 eurot ja ülemmäär on 5000 eurot.

Taotlusvoorust on oodatud osa võtma projektid, mille keskmes on publikule suunatud sündmus(ed), mida võib toetada uute kunstiteoste loomine.

Tartu 2024 väikeprojekti toetust on õigus taotleda juriidilisel isikul, kelle sündmus haakub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 väärtustega ja loovkontseptsiooniga Ellujäämise Kunstid. Hindamiskomisjon hindab vaid neid sündmuseid, mis pole seotud ühegi varasema kultuuripealinna programmi projektiga.

Tartu 2024 veebiinfotund, mis tutvustab väikeprojekti taotlusvooru toimub kolmapäeval, 15.03 kell 16-17.

Taotluses tuleb esitada

 • väikeprojekti nimi;

 • taotleja andmed ja kontaktisik;

 • idee kirjeldus ja seos Ellujäämise Kunstide loovkontseptsiooniga;

 • tegevus- ja teavitusplaani kirjeldus;

 • kaasatud partnerite ja ettevalmistamise ning elluviimise võtmeisikute nimed;

 • taotletav toetussumma;

 • kogueelarve kulude ja tuludega, sh oma- või kaasfinantseering;

 • toetuse väljamakse aeg;

 • toimumise aeg ja koht ja omavalitsuse nimi;

 • kirjalikult kinnitatud valmidus järgida Tartu 2024 keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhendit;

 • vajadusel muud olulised andmed.

Oma- ja kaasfinantseering

Väikeprojekti toetuse saamise eeldus on oma- või kaasfinantseering vähemalt 10% väikeprojekti kogumaksumusest. Omafinantseering võib olla vabatahtlik töö, mille rahaline väärtus lähtub Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu alammäärast.

Taotlust hinnatakse järgmiste kriteeriumite alusel:

 • idee ja seos Ellujäämise Kunstide loovkontseptsiooniga;

 • tegevusplaani teostatavus;

 • partnerite valdkonnaülesus ja panus väikeprojekti teostamisel;

 • publiku kirjeldus;

 • eelarve realistlikkus.

Toetuse taotlusi hindab sihtasutuse loovjuhi moodustatud hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad sihtasutuse töötaja(d), Lõuna-Eesti omavalitsuste esindaja(d) ja/või regionaalse ekspertkomisjoni liige.

Küsimuste korral võta ühendust: programm@tartu2024.ee

Näitan: 7 tulemust.
Elemente lehe kohta 20
of 1