« Tagasi

Tunnustusauhind "Lastega ja lastele" ootab kandidaate 11. aprillini

Tuletame meelde, et taas on kõigil võimalus esitada kandidaate tunnustusauhinnale „Lastega ja lastele", et tõsta esile neid, kes teevad Eestis laste ja noorte elu paremaks. Usume siiralt, et igas kohalikus omavalitsuses on neid, kes väärivad esiletõstmist, mistõttu kutsume üles märkama ning andma nendest teada.

Auhindu jagatakse kolmes kategoorias:

  • Lapse suur tegu
  • Muutuste looja
  • Elutööpreemia

Peale selle tunnustab lastest ja noortest koosnev komisjon üht auhinnale esitatud kandidaati, kelle tegevust nad ise kõige silmapaistvamaks peavad.

Kandidaate saab esitada 11. aprillini.

Selleks tuleb õiguskantsleri kodulehel avaldatud vormile kirjutada tunnustust vääriva inimese või organisatsiooni nimi ning lisada lühike põhjendus (max 1500 tähemärki), miks esitate auhinnale selle kandidaadi.

Tunnustusauhinda annavad välja MTÜ Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Oma Pere, MTÜ SEB Heategevusfond, Sotsiaalkindlustusamet, Vabariigi Presidendi Kantselei ja Õiguskantsleri Kantselei. Vabariigi President ja õiguskantsler kuulutavad laureaadid välja lastekaitsepäeval, 1. juunil.
 

Kui Te olete kimbatuses ning ei tea päris hästi, millised teod vääriksid tunnustamist, siis siinkohal toome näitena eelmise aasta laureaate:

  • „Lapse suure teo" auhind anti vabatahtlikuna hooldekodusse tööle läinud gümnaasiumiõpilasele Sander Terasele ning Kiviõli koolitüdrukutele Marianne Šnaider, Ave Alamets, Kristina Dobrodeeva ja Alisa Aksenovale, kes projekteerisid Lüganuse valla kergliiklusteede äärde istepingid ja kaasasid kohaliku kogukonna nende valmistamisse ja paigaldamisse.
  • Elutööpreemia pälvis alates 1996. aastast tegutseva KutiMuti Noortelaagri looja ja juhataja Tiiu Mägi.
  • Muutuste looja tiitliga pärjati psühholoog ja kunstiterapeut Helen Tartes-Babkina.
  • Laste- ja noortežürii eripreemia sai heategevusfond Minu Unistuste Päev.
  • Eripreemia omistati Anatoli Pljuškole, kes asutas 32 aastat tagasi Narvas heategevuskeskuse, et toetada Narva vähekindlustatud peresid ja lapsi.

 

Rohkem infot tunnustuse kohta leiate SIIT.