« Tagasi

Algas Peipsiääre valla kaasava eelarve hääletus

Peipsiääre valla kaasava eelarve hääletus toimub 19. aprillil ja lõppeb 8. mail 2022.

Hääletada saab elektrooniliselt infosüsteemis Volis www.volis.ee, kus tuleb end identifitseerida ID-kaardi või mobiil-IDga.

Hääletusel saab osaleda iga vähemalt 16-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Peipsiääre vallas.

Iga hääletusel osalev isik saab hääletada ühe idee poolt.

Anna oma hääl SIIN

__________________________________________

Tutvu hääletamisele pääsenud kaasava eelarve ideedega:

1.     Madalseikluspark Kallaste kesklinna parki
Eeldatav maksumus: 9999,60 €

Kallastele madalseikluspargi rajamise idee sündis arutelude käigus linna noorte ja nende vanematega. Kuna linnas puuduvad suurematele lastele, noortele, täiskasvanutele aktiivseteks õuetegevusteks ja vaba aja veetmiseks mõeldud tegevuspaigad, siis madalseikluspargi rajamine lahendaks selle probleemi ning annaks kasutusrõõmu väga laiale ringkonnale. Samuti elavdaks see ka Kallaste kesklinna. Kallaste kesklinna kõrgete puudega pargiala on väga mõnus koht aktiivseks vaba aja veetmise võimaluseks nii peredele, noortele, täiskasvanutele kui ka lastele. Madalseikluspargis oleksid erineva raskusastmega rajad, mis oleksid kõigile jõukohased. Lastel oleks võimalus arendada motoorikat ning koordinatsiooni. Samuti toetaks seikluspargi rajamine elanike liikuvat eluviisi ning aitaks kaasa liikumisharjumuste tekkimisele.

Seiklusrada paigaldatakse kolmele puule. Raja ehitamiseks mõeldud koht ja sildade valik on vastavalt kohapeal valitud asukohale. Selgituseks:  Seiklusraja ehitus toimub vastavalt standardile EVS-EN 15567-1:2015+A1:2020. Lisaks arvestatakse mänguväljakute standartiga EVS-EN 1176-1:2017/AC:2018. Seiklusraja ehitamiseks kasutame sügavimmutatud puitu. Rada koosneb, 3st puude vahest. Tross 12mm, galvaniseeritud. Puudele kinnitatakse rada viisil mis ei vigasta neid ja on kooskõlas Keskkonnaametiga. Sisaldab geoaluse koostamist. 

Foto illustratiivne

   

 

2.     Koosale 8 istepinki
Eeldatav maksumus: 3600 €

Koosa külas puudub vanematel inimestel, lastega vanematel ja noortel õues jala puhkamise võimalus, samuti puudub istumise koht kus juttu ajada, mis on ühe külakogukonna jaoks väga oluline.

Pilt on illustratiivne, idee autor eelistab käetugedega pinke.

 

3.     Varale mänguväljak
Eeldatav mänguväljaku maksumus: 4200 €
Eeldatav pinklaua maksumus: 2200 €

Varal küll on mänguväljak, aga kahjuks ei ole seal eelkooliealistel väga midagi teha.  Lisaks võiks olla ka piknikulaud vanematele. Rõõmu ja kasu oleks sellest kõigile kellel lapsed.    

 

4.     Ujumissillad Metsakivi ja Koosa paisjärvele
Eeldatav maksumus: 3809,70 €

Metsakivi järv leiab väga suurt kasutust suvisel perioodil seda eriti sel ajal kui Peipsi järv õitseb. Ujumiskoht, mis on valla poolt heakorrastatud jääb kitsaks. Ala kust vette minnakse on suvel nii lastega ära „asustatud", et vette minek on väga keeruline. Selleks et probleem lahendada ja luua lahedamad võimalused ujumiseks oleks vajalik ujumissild, mida saavad kasutada need, kes soovivad kaugemale vette minna ja ujumisega tegelda. Koosa paisjärvel on sama probleem, kuid sellele lisandub veel see, et vettehüpeteks kasutatakse ülekäigusilla käsipuid, mis selle käigus pidevalt ära lõhutakse. Neid järvi kasutab supluskohtadena ligi pool valla elanikkonnast sh lastest vanuriteni.

 

5.     Pala küla park - koolimaja allee ja kultuurimaja vahelisele haljasalale
Eeldatav maksumus: 7600 €

Ettepanek on rajada Pala külla, koolimaja allee ja kultuurimaja vahelisele haljasalale park koos kõnniteede, istepinkide ja purskkaevuga.

  1. Miljööväärtus: täiendab noortekeskuse ja kultuurimaja vahelist välitrassi, moodustab kompleksiga terviku.
  2. Praegusel ajal on äärmiselt oluline hoolitseda inimeste tervise, sealhulgas ka vaimse tervise eest. Viibimine õues värskes õhus ja kuulata rahustavat veevulinat – see on kvaliteetaeg kõigile.
  3. Rajatist saab kasutada kultuuriürituste läbiviimiseks ja huviringitegevuseks: luulelugemised (väga romantiline koht ju), lauluansamblite proovid jm.
  4. Hea suhtlemiskoht noortele peredele väikeste lastega (emadele lastevankritega, suuremad lapsed saavad paberlaevukesi ujutada).
  5. „Saame kokku purskkaevu juures!" – istumisnurgake nii noortele kui vanadele.
  6. Juuruada suveõhtused terrassi tantsuõhtud, jalapuhkus ja õdusad jutuajamised purskkaevu juures.

Kokkuvõttes võidavad ju kõik. Pala on kena ja vaikne kohake, projekti elluviimisel kujuneb kavanadatud pargist üks armastatumaid vaba aja veetmise kohti igas eas inimestele.