Lehed sildiga <em>kudumiskampaania</em>.

Euroopa kultuuripealinn kutsub Lõuna-Eesti käsitööhuvilisi kuduma väliskülalistele kingitusi

Kudumishooaja haripunkti saabumise tähistamiseks kutsub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kõiki käsitööhuvilisi kuduma kultuuripealinna mustritega mütse, salle ja käpikuid. Valminud riideesemeid kingitakse 26. jaanuaril kultuuripealinna pidulikul avamisel osalevatele väliskülalistele. 

 
Üleskutse tõstab esile ning näitab uhkusega väliskülalistele Lõuna-Eesti käsitööoskuseid. “Euroopa kultuuripealinn räägib Ellujäämise Kunstidest ja üks tahk sellest on eluks vajalike oskuste omamine ja järgnevatele põlvkondadele edasi andmine,” rääkis Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator Annela Laaneots. “Käsitöö on Lõuna-Eestis aukohal ning soovime näidata Euroopale meie imeliste oskustega inimeste loomingut.” 

 
Kudumeid hakatakse koguma novembrist ning neid saab tuua kõigisse valla raamatukogudesse. Esemele tuleb juurde lisada tegija nimi, vanus ning kohalik omavalitsus, et kingisaaja teaks, kes need kudus. Tartu 2024 premeerib osalejaid kinkekomplektiga, mis sisaldab tänukirja, helkurit ning maitsvat šokolaadi.  

 

Kultuuripealinna mustrid on sobilikud nii kudumismeistritele kui ka neile, kes veel vilunud nobenäpud pole. Kududa võib kõiki mustreid koos, saab ka valida vaid üksikud lemmikud ja neid töö sisse jäädvustada. Mustrid leiab Tartu 2024 kogumispunktides. Neile kudumitele, kuhu ei ole sisse kootud Tartu 2024 mustrit, õmmeldakse äärele hiljem juurde väike Tartu 2024 märgis. 

 

Valminud esemeid näeb oluliste väliskülaliste seljas 26. jaanuaril, mil Tartu linnas avatakse pidulikult Euroopa kultuuripealinna aasta. 

 
Rohkem mustritest SIIN.

Allalaaditavad mustrid SIIN.

 

Näitan: 1 tulemust.