Lämmi- ja Pihkva järv lähevad laupäevast kalastajate jaoks lukku

Jää kandevõime vähenemise tõttu on keelatud alates homsest, 15. märtsist minna maastikusõidukitega nii Pihkva kui Lämmijärvele. Laupäevast, 16. märtsist keelatakse neile järvedele väljumine lisaks ka jalgsi.

Piirivalvurite jääluure näitas, et viimastel päevadel on Pihkva ja Lämmijärvel jää kandevõime märgatavalt vähenenud. Nii keelatakse kalastajate ohutuse tagamiseks alates 15. märtsist nendele järvedele maastikusõidukitega minek ning 16. märtsist alates ka jalgsi väljumine.

«Jääolud muutuvad praegusel ajal soojema temperatuuri toel iga tunniga. Soovitame kõigil enne jääle minekut end PPA koduleheküljel kurssi viia kehtivate piirangute ja kaardil märgitud ohtlike kohtadega. Nii saate planeerida jääl liikudes ohutu teekonna ning kindlustada selle, et jõuate õhtuks kalasaagiga turvaliselt tagasi koduste juurde,» lausus Mustvee kordoni juht Jalmar Ernits.

 

Peipsi järve jääle mineku osas praegu muutusi pole ehk seal saavad kalastushuvilised liikuda jätkuvalt nii jalgsi kui maastikusõidukitega.

Allikas: Tartu Postimees

Foto: Viktoria Arro