Eesti Töötukassa pakub ettevõtlusnädalal rohkelt erinevaid üritusi

Juba neljateistkümnendat korda toimub oktoobri alguses ettevõtlusnädal ja ka tänavu korraldab Eesti Töötukassa nädala jooksul igas maakonnas mitmeid üritusi.

Kokku on töötukassal plaanis läbi viia üle 50 ettevõtmise ja nendega saab tutvuda aadressil www.osale2019.com. Kavas on ka venekeelseid ning inglisekeelseid töötubasid ja arutelusid. Peateemasid on sel aastal kaks: tööandjatele suunatud kohtumistel räägitakse teemal kuidas leida sobiv töötaja ning noortele suunatud üritustel kutsutakse noori üles mõtlema, kas nendest võiksid saada ettevõtjad.

Kõige enam on töötukassa üritusi sel aastal Tartumaal. Töötukassa Tartumaa osakonna juhataja Jane Väli on ettevõtlusnädalatel osalenud korduvalt ja toob välja, et ettevõtlusnädal on kui suur avatud ruum, kus nügitakse meie ettevõtlikkust. „Mõte endast kui ettevõtjast, võib ettevõtlusnädalale tulles olla pisike ja udune, võib olla aga  ka suur ja selge. Ettevõtlusnädal on aus – seal saab kuulda lugusid pankrotist, raisku läinud toodetest, meeskonna käivitamise raskustest, investorite puudusest, keerulistest peresuhetest ja suurest edust – miski pole väärtuslikum kui teistelt saadavad kogemused," toob ta välja ettevõtlusnädala olulisuse ja põhjuse, miks töötukassal on hea meel selles osaleda.

Varasematest ettevõtlusnädalatest on talle meelde jäänud üks 4 – 5 aasta tagune töötuba, kus osales üks keskealine naine. Naine rääkis, et on terve elu töötanud palgatööl ja oli tööandjalt küsinud ühe vaba päeva, et osaleda ettevõtlusnädala üritustel. Ta ütles, et tal on üks päev aega otsustada, milline saab olema tema teine elupool. Tänaseks on naine oma kübaraäri püsti pannud.

Ettevõtlusnädal toimub 07.10 – 13.10.2019

Töötukassa üritused Tartumaal

7. OKTOOBER

Kas ettevõtjaks või mitte?
ASUKOHT: Vaksali 17a, Tartu
KIRJELDUS: Kas ma sobin ettevõtjaks? Millised on ettevõtlusega kaasnevad riskid ja võimalused? Millest alustada? Kust saab abi?

8. OKTOOBER

Töörõõmust tööandjale
KELLAAEG: 10.00 – 12.00
ASUKOHT: Petersoni saal, Dorpati konverentsikeskus, Tartu
KIRJELDUS: Mis paneb töötaja rõõmuga tööle tulema? Mida saab tööandja teha, et hoida oma talente? Lugusid karjäärinõustajalt.

Hea töötaja leidmine ehk kuidas luua atraktiivne tööpakkumine?
KELLAAEG: 12.30 – 14.30
ASUKOHT: Petersoni saal, Dorpati konverentsikeskus, Tartu
KIRJELDUS: Seminar. Tutvustame, millised komponendid ühes heas tööpakkumises kirjas peavad olema; praktiline seminar, kuidas koostada ja kujundada silmapaistvat töökuulutust Canva veebikeskkonnas. Töötoas osalejatel palume võimalusel oma sülearvuti kaasa võtta.

Ettevõtjaks töötukassa toel
ASUKOHT: Vaksali 17a, Tartu
KIRJELDUS: Millest alustada kui mul on plaan hakata tegelema ettevõtlusega? Kust leida informatsiooni, EVAT (tingimused ja taotlemine), ettevõtluskoolitus.

9. OKTOOBER

Seminar-töötuba: eneseanalüüs edukaks tööintervjuuks (I osa)
KELLAAEG: 10.00 – 12.00
ASUKOHT: Vaksali 17a, Tartu
KIRJELDUS: Esimesel päeval intervjuu teoreetiline käsitlus. Mis on olnud suurimad komistuskivid intervjueeritavatel? Mida tööandjad intervjueeritavates nö otsivad? Teisel päeval saavad kõik osalejad olla intervjuul nii värbaja kui värvatava rollis.

Ole oma maailma meister!
ASUKOHT: Vaksali 17a, Tartu
KIRJELDUS: Meie sees elab justkui kaks inimest: plaanija ja tegija. Plaanija on teinud suurepärase plaani, ent kui tööle asub tegija, siis selgub, et elu on täis ootamatusi, ahvatlusi ja segajaid. Käitumist sisuliselt muuta on väga raske, veel raskem on kursil püsida, kõige raskem on saavutada püsiv muutus.

10. OKTOOBER

Should I Become an Entrepreneur?
KELLAAEG: 9.00 – 12.00
ASUKOHT: Pirogovi saal, Dorpati konverentsikeskus, Tartu
KIRJELDUS: In English. Starting a company in Estonia. Is being an entrepreneur suitable path for you?

Seminar-töötuba: eneseanalüüs edukaks tööintervjuuks (II osa)
KELLAAEG: 10.00 – 12.30
ASUKOHT: Vaksali 17a, Tartu

Tööotsingu töötuba - nii töötutele kui töötavatele inimestele
ASUKOHT: Vaksali 17a, Tartu
KIRJELDUS: Tööturg täna ja homme, oskused tuleviku tööturul, tööotsingud ja võimalused, kandideerimisdokumendid, töövestlus.

Paneeldiskussioon: „Töötukassa toel ettevõtjaks – kuidas ma sellega hakkama sain."
KELLAAEG: 14.00 – 15.30
ASUKOHT: Pirogovi saal, Dorpati konverentsikeskus, Tartu
KIRJELDUS: Paneelvestlus: Inimesed jagavad seda, kuidas enda unistusi ellu viia. Milliste raskustega pidid kokku puutuma ning kuidas õnnestus neid ületada. Mis aitas jääda endale kindlaks eesmärgi saavutamisel. Siirad ja ausad lood elust enesest.

Pagas ettevõtlusmaailma ehk „Minu kogemuste kohvri" mäng
KELLAAEG: 16.00 – 17.00
SIHTGRUPP: 8.-9. klassi õpilased
KIRJELDUS: Õpilased pannakse olukorda, kus igas etapis oma kooliteel (1.-9. klass) tuleb teha teatud valikuid. Suuremal või vähemal määral on need seotud ettevõtlikkusega. Arutelu ettevõtlikkuse ja ettevõtliku elustiili üle.