« Tagasi

Alatskivil avati välijõusaal

Tervisesõprade rõõmuks toimus 14. augustil Alatskivi mänguväljaku juures välijõusaali avamine. Välijõusaali avamisel osales PhD spordipedagoogika ja - sotsiaalteaduste lektor Peep Päll, kes andis kasulikke nõuandeid trenažööride kasutamiseks. Lindi lõikasid läbi abivallavanem Peeter Kiuru ja arendusjuht Merike Järv.

Välijõusaali seadmete valikul lähtuti sellest, et neid saaks kasutada erinevas vanuses inimesed sealhulgas eakad. Seadmetel saab treenida erinevaid lihasgruppe eri raskusastmetega. Välijõusaalis on ka street workout (tänavatreeningu) ala ehk vabas õhus treenimise ala, mis võimaldab kõiki harjutusi oma keharaskusel teha. Tänavatreeningu spordivahendite kompleksil saab teha väga erinevaid jõuharjutusi: lõuatõsteid, keha üles tõmbeid-lükkeid jne.

Projekti tulemusel laienes Alatskivi alevikus vaba aja veetmise võimaluste valik, sest kaasaegne ja mitmekülgsete lahendustega välijõusaal on sobilik nii noortele, täiskasvanutele, kui eakatele. Kokku paigaldati 8 trenažööri ja  kümne elemendiga tänavatreeningu komplekt, mis saab olema avatud kõigile treenijatele aastaringselt.

Projekti kogumaksumus 17 235,60 eurot, millest toetuse suuruseks oli 10 975,29 eurot ja valla oma rahastus 6260,31 eurot.

Välijõusaali seadmed ja paigaldus Tommy Play OÜ poolt.

Tegevusi kaasrahastati Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi LEADER meetmest.

 

Kogu fotogalerii nägemiseks kliki SIIA

Pidulik välijõusaali avamine ja lindi läbilõikamine, Peipsiääre valla sporditööspetsialist Priit Allikivi, abivallavanem Peeter Kiuru, arendusjuht Merike Järv, foto Viktoria Arro

PhD spordipedagoogika ja - sotsiaalteaduste lektor Peep Päll õpetab trenažööre kasutama, foto Viktoria Arro

Kümne elemendiga tänavatreeningu komplekt, foto Viktoria Arro