26.-30. juunini toimub kuuendat korda Peipsimaa orelifestival

Festivali avakontserdi annab Peipsi järve põhjapoolsemas otsas väikeses Illuka kirikus 26. juunil kell 19 Rootsi Västeråsi piiskopkonna muusikanõunik ja kontsertorganist Kira Lankinen, kes saabub festivalile jalgrattaga. Tema teekonda saab jälgida Peipsimaa orelifestivali FB-lehel nagu ka kogu festivali kontsertide infot.

27. juunil toimuvad festivalikontserdid Tartu Pauluse kirikus ja Räpina kirikus algusega kell 19.

Tartus, kuhu on ehitatud 2015. aastal suur ja uhke sümfooniline orel, esinevad soome juurtega organist Sanna Räsänen, kes töötab kirikumuusikuna Taani Aeroe saarel ja Stockholmis tegutsev rootsi oboemängija Martin von Bahr.

Samal päeval, 27. juunil paneb Räpina kirikus August Terkmanni kaunikõlalise oreli helisema Tallinna Toomkiriku organist Kadri Ploompuu, kes on teinud pikka aega koostööd Eesti ühe tunnustatuima flöödimängija Oksana Sinkovaga.

28. juunil helisevad orelid Tormas ja Mustvees. Tormasse sõidavad musitseerima Sanna Räsänen ja oboemängija Martin von Bahr ja Mustvees saab kuulda varemgi Peipsimaa orelifestivalil esinenud särtsakat oreliduot Soomest. Irina Lampén ja Jaana Jokimies on mõlemad Kotkas tegutsevad organistid ja tänavu tähistavad nad oma duo 20. tegutsemisaastat. Oreliduot saab kuulda ka Iisaku kirikus 29. juunil.

29. juunil esineb Kodavere kirikus festivali korraldaja, organist Elke Unt, kes festvali teise kontserdi annab Lohusuu kirikus 30. juunil.

Kuigi Peipsimaal ei ole suurmaid linnu, on siinsed kirikud ühed olulisemad kultuuripärandid. Samuti on ka orelid unikaalsed ja neid on hästi hoitud. Suvesoe annab võimaluse neisse orelitesse tuul puhuda ja nad kaunilt helisema panna.

Orelifestivali kontserdid on kuulajatele tasuta, võimalus on muusikaelamuse eest teha tänuannetus kohalikele kirikutele nende orelite korrashoiu heaks.

Festivali toetavad kohalikud omavalitused ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ning maakondlikud ekspertgrupid. Festivali korraldab Hugo Lepnurme Muusikaühing.