« Tagasi

Turism ja IT saavad toetust turismivaldkonna digilahenduste väljatöötamiseks

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt allkirjastas määruse, mis aitab kaasa turismisektori digipöördele, et väljuda kriisist tugevamana.

 „Nelja miljoni euro abil tulevad turule toimivad digilahendused, millega suureneb Eesti turismisektori rahvusvaheline konkurentsivõime. Kuna turismiteenused on paljude meie väliskülaliste jaoks esimene samm riigiga tutvumisel, aitavad uued digilahendused edendada ka Eesti kui digiriigi kuvandit maailmas," ütles minister Sutt.

Lisaks on toetuse eesmärk digitaliseerida Eesti turismiteenuste tööprotsesse ning parandada kasutajamugavust külastajatele. Kesksete digilahenduste kasutamine parandab turismisektori andmeanalüüsi, andmete kasutamist ja ressursside haldamist, nagu koristuste planeerimine või külalistele teenuste broneerimine.

Taotlema oodatakse turismiettevõtjaid, ettevõtjate liite ja sihtkohti koos IT-ettevõttega. Samuti võib vedajaks olla IT-ettevõtja, kes kaasab omakorda turismisektorit. On oluline, et digilahendust arendavas meeskonnas oleks tagatud nii turismi kui infotehnoloogia teadmised.

Ühe toetuse suurus jääb vahemikku 20 000 kuni 550 000 eurot ning toetuse määr on 25-55 protsenti sõltuvalt ettevõtte suurusest ja taotletava abi liigist. Ootus on, et toetuse abil valmib vähemalt kaheksa uut turismisektori digilahendust, mida hakkab kasutama umbes 3000 turismiettevõtet.

Taotluskeskkond avaneb 17. detsembril. Taotlemine toimub kahes etapis, eeltaotlused tuleb esitada hiljemalt 21. veebruaril 2022 ning kõik taotlused, mis saavad hindamise tulemusel positiivse tulemuse, saavad õiguse esitada detailse põhitaotluse. Lõplikud hindamise tulemused selguvad järgmise aasta suvel ja projektid tuleb ellu viia hiljemalt 31. oktoobriks 2023.  

Toetuse tingimusi, hindamiskriteeriumeid ja taotlemise protsesse tutvustab EAS 13. detsembril toimuval infoseminaril, kuhu saab registreeruda  https://www.eas.ee/teenus/turismi-kesksete-digilahenduste-toetus/. Lisaks on kõigil taotlejatel võimalus pöörduda EASi poole eelnõustamisele.

Turismisektori keskse digilahenduse toetus on osa Euroopa Liidu kiire kriisiabi REACT-EU rahast, mis asuunatakse sektori arenguks koroonakriisist väljumisel. Toetuse taotlemise tingimustega saab tutvuda https://www.eas.ee/teenus/turismi-kesksete-digilahenduste-toetus/

 

Lisainfo:
Rasmus Ruuda
MKM, avalike suhete osakonna juhataja
6256429
rasmus.ruuda@mkm.ee