Peipsiääre vallamajas avati 3. jaanuaril Kodavere Pärimuskeskuse rändnäitus "Kodavere kihelkonna vallad ja vallamajad".

Peipsiääre vallamajas (Tartu mnt 4, Alatskivi) avati 3. jaanuaril
Kodavere Pärimuskeskuse rändnäitus "Kodavere kihelkonna vallad ja vallamajad".
Näitust saab vallamajas uudistada 17. aprillini E-R kella 9-16.

Näitus põhineb Rahvusarhiivis, muuseumides, erakogudes ning väljaannetes leiduvatel fotodel ja dokumentidel. Väljapanek annab ülevaate omaaegse Kodavere kihelkonna valdade ja vallamajade ajaloost. Lähemalt käsitletakse valdade loomist, vallavalitsuste tegevust tsaariajal ja iseseisvas Eesti Vabariigis, vallamajade ehitamist ja ümberehitamist eri ajajärkudel ning valdade liitmist omavalitsusreformide käigus. Põgusalt on puudutatud valdade taastamist pärast 1991. aastat ja vallamajade saatust taasiseseisvumisajal. Näituse rõhk on siiski valdade toimimisel ajavahemikus 1866 kuni 1950, mil vallad nõukogude võimu poolt omavalitsusüksustena likvideeriti.

Näituse koostasid Hanno Talving (Eesti Vabaõhumuuseum), Tõnis Türna (Rahvusarhiiv) ja Ergo-Hart Västrik (Kodavere Pärimuskeskus / Tartu Ülikool). Näituse valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Peipsiääre vald.