Hiieretk Kodavere kihelkonda 28. aprillil

MTÜ Põline Pere koos hiiepaikade tundja Ahto Kaasikuga kutsub osalema 28.04.2019 Tartust algavale Kodavere kihelkonna looduslike pühapaikade ringreisile.
Hingekosutav retk viib huvilised mitmetasandilisele rännakule nii pühadesse looduspaikadesse kui ka eestlaseks olemise vaimsetele radadele. Retkel saad lisaks vahetule kogemusele ka palju teavet meie rahva looduslike pühapaikade ajaloo, pärimuse ning hiietavade kohta.

Kodavere kihelkonda suunduv hiieretk on ajaloolise Tartumaa hiieretkede sarjas juba neljas väljasõit. Külastame Alatskivi hiit, Punast allikat ja Truuduse tamme, Ranna Tuhandeaastast hiietamme, Assikvere hiiemändi jt põliseid pühapaiku. Retkejuht Ahto Kaasik tutvustab pühapaikade loodust, ajalugu, pärimusi ja tavasid. Juttu tuleb teistestki tee äärde jäävatest pühapaikadest.

* Aeg: pühapäeval 28.04 kell 9.00-17.00
* Algus ja lõpp Tartu kesklinnas Alatskivil liitumise võimalusega
* Külastame hiisi, pühi kive, puid ja allikaid
* Osalustasu: 20 €, lastel 15 € MTÜ Põline Pere EE967700771002937633
* Lisateave: 56686892 või polinepere@gmail.com
* Osalemiseks pane end kindlasti eelnevalt kirja (link allpool)

Retkejuht Ahto Kaasik on tunnustatud lektor ning kahe menuka raamatu „Põlised pühapaigad" ja „Pühapaikade teejuht" autor. Ta on tegelenud ligi 30 aastat looduslike pühapaikade hoidmise ja väärtustamisega ning rahvapärimuse ja rahvakalendri tutvustamisega.

MTÜ Põline Pere tegevusvaldkonnaks on hiieretkede korraldamine, pärimusloengud ning õpitoad. 2018. aastal toimus kümmekond hiieretke Haapsalu, Otepää, Tartu ja Tallinna lähistel asuvatesse looduslikesse pühapaikadesse. Tänu osalejate suurele huvile ja kiitvale tagasisidele korraldame hiieretki ka 2019. aastal juba käidud ning uutesse paikadesse üle Eesti.

Osalejate tagasiside:

„Osalesin hiieretkel esmakordselt ja kui see tekitas eelnevalt mõningast ebakindlust, siis retke käigus kogesin, kui õigesse kohta ja seltskonda olen ma sattunud. See kõik oli palsam mu hingele. Hingerahu ja tasakaal, mis ma sellest retkest kaasa sain, saadab mind igapäevaselt edasi.
Kõik kogetu settib ja usun, et jääb mind saatma kogu eluks."

„Retkel kuuldu ja nähtu avardas silmaringi."

„Minu arusaamine loodusest ja eestlase olemusest süvenes."

„Korraldus oli 5+! Ettevalmistustöö oli äärmiselt põhjalik ja hästi läbi mõeldud. Olulised on ka osalejatele saadetud eel- ja järelkirjad - need kinnistavad nähtut."

Sündmust toetab Eesti Kultuurkapital.