Pühapäevased jalgrattamatkajad tutvuvad maaelu arengutega

Sel aastal viivad rattamatkad 12 põnevasse sihtkohta, mis saanud tuge Maaelu Arengukava LEADER meetmest. Seega on matkasarja läbivaks teemaks eripalgeline maaelu ning eesmärgiks tutvuda maaelu arengutega. Sihtkohtade loetellu mahub mittetulundusühingute poolt arendatud spordirajatisi ja matkaradu, üks kosmosepark, maaelu õppeklass koos loomadega, üks armas koht aiahuvilistele jne. Tutvuda saab ka hobutalli, jõepäästjate ja jahtklubi tegemistega, lisaks külastatakse kahte varasemalt populaarset sihtkohta – Uhti Avatud Ateljeed ja  Lennundusmuuseumi. Matkaradadele jääb ka mitu  tartlastele tuttavat "kollast akent", mis on rajatud Tartumaa Arendusseltsi projekti "Elu kahe maailma piiril" raames.  Tartumaa Arendusselts on LEADER-meetme rakendaja Tartumaal ning koos PRIA-ga  on mõlemad rattamatka hooaja ettevalmistusele palju hoogu andnud.

Matkasarja toetab Tartu linnavalitsus ja Tartumaa Tervisetuba. Linlased peavad üha enam lugu tervislikest eluviisidest ja rattasõitjaid lisandub linnapilti iga aastaga juurde. Aktiivsetele tartlastele meeldib rattasõit, liikuda vabas looduses, avastada oma kodukanti ning kõigest sellest ka rõõmu tunda. Eelmisel aastal registreeriti sarjas 854 osalust ja matkajad sõitsid koos läbi üle 32 tuhande kilomeetri. Uuel hooajal loodame matkajate arvu jätkuvat tõusu, kuna huvi koos pere ja sõpradega sportlikult vaba aega veeta üha kasvab.

Esimene matkapunkt on avatud 22. aprillil Ilmatsalu lähedal asuva osaühingu Aiasõber paviljoni juures. Kontrollpunkti jõudmiseks on vaja koostada marsruut ning valida välja sobivad jalgrattateed. Järgmised matkad toimuvad igal teisel pühapäeval ja üldiselt ei jää need Tartust kaugemale, kui  20 kilomeetrit.

Pühapäevase rattamatka õnnestumiseks peab osaleja tegema oma päeva põnevaks. Matkajad alustavad liikumist oma kodust enda poolt valitud kellaajal ning sõidavad ratastega matka kontrollpunkti enda poolt valitud marsruudil. Tempoks on vaja valida mugav ja ohutu liikumiskiirus. Kontrollpunktid on avatud ajavahemikus 11.00-14.00. Matkast osavõtjad registreeritakse ning hooaja lõpus loositakse osalejate vahel auhindasid. Loosirattasse pääsevad  ainult need, kes külastavad vähemalt pooli kalendris olevatest sihtkohtadest. Peaauhinnaks on jalgratas ja selles loosis osalemiseks on vaja osaleda vähemalt üheksal matkal.

Kõik matkajad vastutavad liikluseeskirjade täitmise ja oma turvalisuse eest ise. Tartu Rattamatkade poolt korraldatavad matkad on kõigile tasuta.

Lisainformatsioon https://www.facebook.com/tarturattamatkad ja http://kultuuriaken.tartu.ee/

2018 aasta matkasarja kalender:

22.04.2018          OÜ Aiasõber Tuki külas

06.05.2018          Lähte spordirajad

20.05.2018          Kosmose teemapark Tõraveres

03.06.2018          MTÜ Metsaelu väliõppeklass Haava külas

17.06.2018          Uhti Kõrts Reolas

01.07.2018          Kurepalu vabaaja park

15.07.2018          Luunja vabatahtlik Jõepääste

29.07.2018          Rahinge külaplats ja supluskoht

12.08.2018          Melliste spordiväljaku välijõusaal ja Melliste loodus- ja liikumisrada

26.08.2018          Saadjärve kollane aken / Saadjärve Kalevi Jahtklubi