Võidutule jagamine ja võidutule paigad Tartumaal 23.06.2020

23. juunil 2020. a süütab Eesti Vabariigi President võidutule Kadriorus, Tallinnas.
Kujunenud olukorras jäävad ära kõik avalikud jaanituled, kuid kõigil on võimalik Tartumaa omavalitustes saada osa võidutulest.

Võta kaasa oma küünal või latern, millest süüdata kodune jaanilõke või mälestusküünlad kalmistule.

Tule vastu võtmise ajakava Tartumaal:

15:00 Tule vastuvõtmine Maarja-Magdaleena kalmistul.

Tseremoonia algab tule jõudmisega Maarja-Magdaleena kalmistule.

15:00 Eesti Vabariigi hümn Maarja segakoorilt.

15:03 Avasõnad – Tartu vallavanem Jarno Laur.

15:03 Tartumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe Rain Sangernebo tervitus.

15:05  Põhja-Tartumaa üksikkompanii pealiku abi ja Kõrgema Kunstikooli Pallas rektori Vallo Nuusti sõnavõtt.

Kommentaariks: Maarja-Magdaleena Vabadussõja ausammas on juba teine Pallase Kõrgema Kunstikooli, Tartu valla ja Kaitseliidu koostööprojekt. Esimene oli "väikse kaprali" Mihkel Areni hauatähis. Tartu vald tellis Pallaselt Maarja-Magdaleena ausamba restaureerimise, mille teostas Pallase õppejõud ja restauraator Maria Väinsar.

15:15 Tartu maleva pealik, kolonelleitnant Kaido Tiitus ja Naiskodukaitse Tartu ringkonna esinaine Triin Seppet võtavad tule tuletoojatelt vastu.

Tartu maleva pealiku, kolonelleitnant Kaido Tiituse sõnavõtt.

Tartu maleva pealik annab tule üle Tartumaa Omavalitsusliidu esindajale ning Elva malevkonna ja Esimese malevkonna esindajale.

15:25 Tartumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Rain Sangernebo jagab tuled omavalitsuste esindajatele.  Saateks mängib Väägvere pasunakoor.

15:35 Sündmuse lõpp.

Võidutule paigad Tartumaal 23.06.2020 leiad SIIT